Aspark Owl překoná svým zrychlením i vozy formule 1. Jeho cena je však pořádně mastná !! SDÍLEJ…

Sdílej tento článek

Aspark Owl will also overcome Formula 1 cars with its acceleration. But its price is really oily !! SHARE …

Japonský elektrický hypersport jménem Aspark Owl se představil v září loňského roku. Sliboval ohromující zrychlení – a to nyní, podle své automobilky, dokázal.

Japonský blog Gigazine  zveřejnil video, ve kterém vůz dosahuje rychlosti 100 km/h za doslova za 1 sekundu a 921 tisícin a podle svých výrobců překoná i zrychlení vozů formule 1. Jeho maximální rychlost je pak 280 km/h.

Zrychlení však není to jediné, čím Aspark upoutá vaši pozornost. Měří 99 centimetrů a je také super lehký. Díky karosérii z uhlíkových vláken totiž váží pouhých 850 kilogramů. Automobilka uvádí, že snaha o co nejlehčí vozidlo zašla dokonce tak daleko, že se řešila i hmotnost nátěru.

Sporťák by se měl dostat  do prodeje až za dva roky. Poté budou mít zájemci možnost zakoupit si první kousky z limitované edice 50 elektromobilů, přičemž jeden bude stát 4,2 miliony dolarů (86 milionů korun).

Líbí se Vám ?


[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“991″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_imagebrowser“ ajax_pagination=“0″ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]Zdroj: www.evropa2.cz